Meist 

Tarmeko ettevõtted on tegelenud puidu töötlemise ning kõrgkvaliteetse mööbli tootmisega aastast 1947.

Kvaliteetse mööbli disainimine ja tootmine on alati olnud Tarmeko oluliseimate eesmärkide seas. Kaasaegne ning innovaatiline tootmistehnika ja üle 70 aasta kogemusi annab Tarmekole eelise konkurentide ees. See võimaldab ettevõttel töötada keeruliste ja töömahukate projektidega. Seejuures on oluline ka kiire ja asjalik kliendibaasi haldamine. Sellest tulenevalt on ettevõtte peamiseks missiooniks edasi anda puidust ning teistest kvaliteetsetest materjalidest valmistatud lisandväärtusega toodangut.

2017. aastal sai Tarmeko 70 aastaseks. Kuigi 70 aasta jooksul on kogutud mitmeid kogemusi ja loodud märgatav kohalolek Eesti tööstuses, on Tarmeko olnud eesrindlik uuendustega kaasas käija. See oli üks põhjusi, miks Tarmeko võttis ette brändingu uuenduse. Uuel ettevõtte kuvandil on midagi uut, kuid ka midagi vanemast ajast, et olla kauaaegsetele klientidele äratuntav, aga ka uus ja põnev potentsiaalsetele uutele koostööpartneritele ja tarbijatele. 

Struktuur

Tarmeko Grupp

Tarmeko gruppi kuuluvad:

  • Tarmeko Pehmemööbel OÜ - peamiselt valmistatakse eritellimusel või enda valikusse kuuluvaid pehmemööbli disaintooteid. Pehmemööblil on kaks kaubamärki: CF Collection (soodsam ja klassikalisema stiiliga mööbel) ja Carl Fredrik (luksustooted)
  • Tarmeko LPD OÜ - tegeleb vineerist painutatud detailide ja valmismööbli tootmisega. LPD-l on kaks peamist kaubamärki: Tarmeko Kids, mis on lastemööbli valik ja Tarmeko Nordic, mille alla kuuluvad luksuslikumad disaintooted elutoa või kontori jaoks.
  • Tarmeko Spoon OÜ - ettevõttes tegeletakse treispooni ning vineeri tootmise ja müügiga. Tarmeko Spoon kasutab visuaalne kuvandit Tarmeko Veneer.

Tarmeko KV on kinnisvarahaldusega tegelev ettevõte, millele kuuluvad kõik eespool nimetatud Tarmeko ettevõtted.

Vajad uut töökohta? Tarmeko otsib pidevalt töökaid ja asjalikke inimesi, et oma kollektiivi täiendada. Uuri tööpakkumisi siin!
1947
asutatud
200+
töötajat
85%
eksport
38
sihtriiki

Keskkond ja selle olulisus

Tarmeko grupi siseselt hinnatakse ja hoitakse ümbritsevat keskkonda ning ettevõtted on selleks kasutusele võtnud erinevaid meetmeid. Samuti on kaasatud tootmisprotsessi mitmeid toor- ja viimistlusmaterjale, mis on keskkonda säästvate põhimõtetega kooskõlas-

Järjepidevalt üritatakse arendada olemasolevat tehnoloogiat, et saaste oleks võimalikult väike. Samuti otsitakse pidevalt uusi viise, kuidas alles jäänud kõrvalsaadusi uuesti tootmisprotsessi või tootearendusse kaasata. Toormaterjali kõrval kasutatakse viimistlusmaterjale ja liime, mis pole tervisele kahjulikud ning mida kasutades saab toode kvaliteetse lõppviimistluse.

Ajalugu

Tarmeko grupi ajalugu algab aastal 1947 mitme väikese erafirma sunniviisilisel liitmisel artelliks nõukogude võimu poolt. Kaks neist tootsid klavereid, teised surnukirste, puupaate, mööblit ja mitmesuguseid puidust kaupu (nt nööpe). Kõigist neist moodustati 1956. aastal mööblivabrik “Puit”. Järgmise nelja kümnendi jooksul muutusid korduvalt nii vabriku nimi, tootmisvõtted kui nomenklatuur. Tarmekol on olnud oluline roll 20. sajandi Eesti mööbli- ja puidutööstuse arengus.

Tänasele Tarmekole pandi alus hilistel üheksakümnendatel ning aastal 2005 loodi ettevõttes praegune struktuur. Tarmeko KV nõukogu esimees Olev Nigul on ettevõttes töötanud juba aastast 1961, alustades peainsenerina ja töötades end üles ettevõtte juhtpositsioonile. Praegu hoiavad Tarmeko gruppi töös tema pojad Jaak ja Ago Nigul.

Erinevad tütarettevõtted spetsialiseeruvad järgmistes valdkondades: treispooni ja vineeri, liimitud-painutatud detailide ning pehmemööbli tootmine.

Kasutades parimaid tänapäevaseid puidu- ja mööblitööstuse tehnoloogiaid, on Tarmeko siiski alati jäänud truuks traditsioonilistele oskustele. Tarmeko on ettevõte, mis on pidevas arengus ning leiab võimalusel alati uusi viise, kuidas innovaatilisi lahendusi oma tegevusse kaasata.

Rohkem Tarmeko ajaloo kohta ›