Kõik postitused

Top 10 soovitust sisekujundajatelt

Kuidas teha oma kodu veelgi paremaks? Sellele küsimusele vastasid erinevad kuulsad sisekujundajad. Tulemuseks on 10 soovitust, mida jälgida.

Oled avastanud ennast mõtlemas, et tahad muuta midagi oma kodus, sest vastu vaatav sisekujundus ei ole see, mida sa praegu soovid või on midagi puudu? Ajad ja meie ise muutume, seega on loogiline, et soovime muuta ka oma ümbrust, kus elame. Järgnevalt on välja toodud mõned nipid, mis kodu ümberkujundamise lihtsamaks teevad.
1) "Sisekujunduse esimene reegel on, et võid rikkuda kõiki reegleid" - Billy Bladwin.
Infot Billy Bladwini ja teiste disainerite kohta on toodud kõige all enne viidatud allikaid.
Peaaegu kõik sisekujundajad ütlevad, et reegleid peab rikkuma. Oluline on, et sisekujundus peegeldaks sinu elustiili ja iseloomu. Siiski on tähtis leida tasakaal.
Tarmeko "reeglite rikkuja" Lily on vahva vaheldus traditsioonilistele puudehoidjatele! Pildil: puudehoidja Lily naturaalse lakiga. Allikas: Tarmeko pildipank 
2) "Ära kunagi lükka mööblit vastu seina. Kui jätta kas või väike vahe seina ja mööbli vahele, saab seeläbi muuta ruumi hubasemaks ja õhulisemaks" - Betsy Burnham.
Igal disaineril on oma käekiri, kuid kõik arvavad, et kodu peab esindama omanike huve ja ei tohiks olla kunagi liiga tõsine.

Modernne Spider lamamistooli komplekt on efektne, samas võimaldab luua õhulisuse, mida ruum vajab. Pildil: Spider lamamistool + järi komplekt halli lambanahaga. Allikas: Tarmeko pildipank
3) "Sisekujunduses on oluline arvestada ka lagesid. Need saavad kõige vähem tähelepanu." - Albert Hadley.
Kui asutakse kodu sisustama, mõeldakse peamiselt seintele, seejärel mööblile ja põrandatele, kuid mitte sellele, mis toimub laes. Lagi mõjutab tuba mitmeti: peegeldab loomulikku valgust, mis tuleb akendest ning lisab ruumi sügavust ja soojust.
4) "Näputäis värve teeb ruumi nooruslikuks ja kaasahaaravaks" - Christina Murphy.Paljud inimesed ei julge kasutada erksaid värve. Erinevaid toone võib ruumi tuua ka aksessuaaride abil: padjad, vaibad, väiksed mööbliesemed jne. Värv mõjutab meie tujusid. Lisades värve, saab ka eluruume muuta rõõmsamaks ja energilisemaks.

Julged värvid on ka Tarmeko valikus! Pildil: Bend 1 ja 2 spetsiaalse laminaadiga. Allikas: Tarmeko pildipank
5) "Kasuta tapeeti ootamatutes kohtades: laes, garderoobis, koridoris või väikestes fuajeedes. Vahva muster või tekstuur väikses ruumis võib olla tohutu mõjuga." - Lindsay Coral Harper.
Alati on põnev avastada ootamatuid asju, kui astuda kellegi koju: söögituba, kus on mitmeid erksaid aksessuaare või omapäraste toonidega trepp. Lihtne valge magamistuba võib pakkuda mängulisi üllatusi nagu ka lõbusa mustriga tapeet garderoobis.

6) "Ma hindan ajalugu, kuid peab kaasama ka oma kogemused" - Istvan Francer.
Kodu teevad ainulaadseks asjad, mis kuuluvad just elanikule. Seeläbi on võimalik välja tuua isikupära ja oma saavutusi. Sega kokku oma isiklikud asjad vana ja uuega. Meil kõigil on minevik, olevik ja tulevik ning kõik need on osa meie isiklikust ajaloost.
Siin tükike Tarmeko ajalugu. Toode, mis on jälle meie valikusse ilmunud, on TP2 tool. Pildil TP2 toolid musta, tamme ja halli viimistlusega. Allikas: Tarmeko pildipank

7) "Minu arust inimesed ei lõbutse piisavalt sisekujundamisel. See ei pea olema alati tõsine protsess. Disain ei ole nagu abielu - sa ei pea terveks eluks sellele truuks jääma." - Ross Cassidy.
Ära karda midagi uut proovida. Sisekujundust saab alati ka muuta. Nagu ka kõige muuga, proovi uusi asju, sest võid leida midagi, mis sulle meeldib. Alusta väikselt, kuid vajadusel proovi suuremaid asju. 

Pakume ka omalt poolt lõbusaid toone. Pildil Zürich lamamistool + järi eritellimus kangaga. Allikas: Tarmeko pildipank

8) "Mugavus on oluline igas ruumis." - Mark Hampton.Mugavus on valdkond, mille tähtsuse osas on kõik disainerid ühel meelel. Ei ole oluline, milline on su stiil - kas see on elegantne või eriskummaline - kõige olulisem on, et kodu tuleb teha elatavaks. Hästi disainitud kodu on samal ajal nii mugav kui ka funktsionaalne.
Mugavust pakub lambanahast Zürichi komplekt. Pildil: Zürich lamamistool + järi valge lambanahaga. Allikas: Tarmeko pildipank

9) "Kõige olulisem asi? Perfektne valgustus igal ajal" - Oscar de la Renta. Loomulik valgus on parim, aga selle allikad on piiratud. Seepärast on vaja mitmeid valgusallikaid. Pea oma keskkonda silmas: oled sa suurlinnas, metsas või mere ääres? Mõnes kodus on rohkem loomulikku valgust kui teises. Valgus siseruumides muutub päeva jooksul. Proovi istuda igas toas päeva jooksul ja näed, kus on vaja valgust lisada. Õige valgustus õiges kohas lisab sära ja soojust sinu ümbrusesse.
10) "Aksessuaarid on efektsed. Nad on ruumi hing." - sisekujundajate ühine seisukoht.Aksessuaarid aitavad kõik elemendid sisekujunduses tervikuks luua. Need võimaldavad anda ruumile isikupärase välimuse ning räägivad justkui oma lugu sellest, kus oled sa käinud ja mis on sinu huvid. Kui sa ei julge kasutada erksaid värve suures koguses, on aksessuaarid parim lahendus.

Info disainerite kohta:
1) Billy Bladwin: http://www.architecturaldigest.com/story/baldwin-article-012000
2) Betsy Burnham: http://www.burnhamdesign.com/about.php 3) Albert Hadley: http://www.architecturaldigest.com/story/albert-hadley-interior-designer-tribute-article
4) Christina Murphy: http://christinamurphyinteriors.com/
5)  Lindsay Coral Harper: http://lchinteriors.com/
6) Istvan Francer: http://www.fashionmodeldirectory.com/designers/istvan-francer/
7) Ross Cassidy: https://blog.viyet.com/2015/05/13/featured-designer-ross-cassidy/
8) Mark Hampton: http://www.architecturaldigest.com/story/hampton-article-012000
9) Oscar de la Renta: http://www.oscardelarenta.com/world-of
Kasutatud allikad:
1) http://freshome.com/2012/09/13/10-secrets-from-top-interior-designers/
2) http://bocadolobo.com/blog/furniture/10-secrets-from-top-interior-designers-on-how-to-improve-your-home/
3) https://www.laurelandwolf.com/blog/10-interior-design-rules-you-should-break-now/
4) https://www.homestratosphere.com/living-rooms-with-ottoman-coffee-table/
5) http://hngideas.com/interior-design/rooms/living-room/25-elegant-ceiling-designs-for-living-room/
6) http://homecaprice.com/interiordesign/interior-design-color-trends-2015/
7) http://guesthouse.dailyforum.net/home-interior-wallpaper-design/interior-design-wallpapers-home-wallpaper/
8) http://freshome.com/2013/08/13/how-to-identify-your-own-decorating-style/
9) http://www.dekrisdesign.com/tag/fun-kids-room-design/
10) http://www.countryliving.com/home-design/decorating-ideas/advice/g1394/cozy-living-room-ideas/
11) http://www.designrulz.com/design/2014/02/modern-interior-design-for-a-stylish-penthouse-romania/
12) http://ghar360.com/blogs/home-decor/harmonizing-accessories-home-interiors