Kõik postitused

Tarmeko messikülastused 2019

On käes uus nädal ja uus postitus ootab avaldamist! Saime valmis ülevaate viimastest Tarmeko messikülastustest. Nagu ikka, räägime, mis tegime ja kuidas läks. Loodame, et see on teile põnev lugemine. Aga nüüd kõigest lähemalt.

Miks on üldse messid endiselt olulised maailmas, milles turundus ja müük arenevad nii kiiresti (ennekõike siis tehnoloogia ja erinevate turunduse tööriistade osas)? Tootmissektoris (täpsemalt mööbli ja ka toormaterjali osas) on messid väga olulisel kohal: saab tutvuda viimaste turutrendidega, tutvustada enda uusimaid tooteid/teenuseid, kuid ennekõike tutvuda uute (potentsiaalsete) klientidega, kes tegutsevad valitud sektoris ning kellega saaks koostööd arendada. Otsene suhtlus on endiselt olulisel kohal, kuid tehnoloogia jms areng on aidanud messid sisukamaks ja põnevamaks teha. Seda näeme selgelt pildist, mis avaneb messihalle külastades.

Stockholmi mööblimessi tutvustav visuaal, allikas: Stockholmi mööblimessi koduleht

Aastal 2019 on toimunud juba mõned messid, mis on Tarmeko tegevuse seisukohast olulised. Kõikidel käia ei jõua, kuid sellel aastal külastasime oma nö kodukandi ehk Stockholmi mööblimessi, mis toimus ajavahemikus 4.-10. veebruar. Messil esitletakse kaasaegse stiilis Skandinaavia mööblit. Messi kirjelduse või isegi võib öelda, et oma visiooni võtavad korraldajad hästi kokku ürituse kodulehel: "For Stockholm Furniture & Light Fair, Scandinavian design stands for values such as sustainability, accessibility, innovation and equality. We view Scandinavian design to be a style, an attitude, and an approach to our surroundings, environment and design processes." Lühidalt öeldes vaatab mess sektoris toimuva osas tulevikku ja promob jätkusuutlikku tegevust. Samuti soovitakse muuta Skandinaavia disaini elu- ja mõtteviisiks erinevates elu aspektides. Rohkem infot messi, seal toimunud ürituse jms kohta leiab siit. Ise me stendiga väljas ei olnud, kuid tõsi, sai näha tõesti uusi Skandinaavialiku stiiliga innovaatilisi uusi lahendusi.

Stockholmi mess on iga-aastane üritus, kuid Interzum Kölnis toimub iga kahe aasta tagant. Juba kuuendat korda otsustasime sellel messil osaleda ning ei pidanud pettuma. Miks just see mess? Jällegi on messi korraldajad leidnud vahva viisi sellele küsimusele vastata. Muuhulgas on võimalik messil osaledes antud sektoris kujundada tulevikku, saada sellest juba täna ka osa, kogedes ise neid innovaatilisi lahendusi ning muidugi õppida palju ja mõista, millised on tulevased uued trendid just allhanke sektoris. Kõik selle valdkonna spetsialistid ja ettevõtted suure tõenäosusega tulevad sinna, seega tasub kohal olla! Tulenevalt sellest, et oleme sellel messil juba käinud ning sellest ka rääkinud, siis pikemalt sellele ei keskenduks, kuid keda see teema rohkem huvitab, siis infot messi kohta leiab siit: https://www.interzum.com/.

Tarmeko LPD ja Spooni ühisstend Interzum 2019 messil. Allikas: Tarmeko galerii

Aga see pole veel kõik! Tarmeko LPD osales mais ka Lõuna-Koreas Seolis Contemporari Design messil, mille korraldaja on EU Gateway Business Avenues. Üritus toimus ajavahemikus 28.05-01.06 ning sinna kutsuti valitud ettevõtted Euroopast, kellele avanes võimalus tutvuda kohaliku mööblisektori tegijatega, tutvuda hetkeliste trendidega Korea turul ning loomulikult näidata oma uuemaid ja põnevamaid tooteid. Rohkem infot messi kohta leiab siit.

Tarmeko LPD stend Koreas Contemporary Design messil, allikas: Tarmeko galerii

Võib tunduda arusaamatu, miks neid messe ikka rõhutame. Mööblisektoris on iga sihtturg ja segment väga erinev, seega mida rohkem saab infot koguda, seda parem. Selleks on kõige parem otsene kontakt kliendiga ehk näiteks messidel osalemine. Nüüd, kui kaks järjestikust messi on seljataga, on mõneks ajaks rahulikum. Oluline sündmus, mis on tulemas, on meie kollektiivpuhkus. Sellest kirjutame juba lähemalt järgmises postituses. Loodame aga, et käesolev postitus andis kompaktse ja informatiivse ülevaate sellest, milliseid messe me külastanud oleme ja mis seal toimus. Oleme tänulikud, et jõuame tõesti paljudesse erinevatesse kohtadesse maailmas. Vahva oli tutvuda Seoli uue ja põneva kultuuri ning elu-oluga, samas on äratundmisrõõm alati minna Kölni, kus oleme juba aastaid käinud.

Selleks korraks kõik, soovime kaunist päikeselist nädala jätku!

Tarmeko tiim