Kõik postitused

Külastasime messe vol 2 ja tegemised Hiinas

Tarmeko Grupp on puhkuselt tagasi! Oleme puhanud ja valmis jälle kirjutama sellest, millised on meie tegemised Eestis ja ka mujal. Millest alustada? Siinkohal oleks ilmselt hea teha alustuseks ülevaade messidest, mida on Tarmeko esindajad vahepeal külastanud.

Märtsis oli Tarmeko Pehmemööbel oma toodetega väljas Lahti mööblimessil Lahden Kauppiaspäivät. Mess toimus Lahti Suurhallis ning sellest võtsid osa mitmed Soome ja lähiriikide pehmemööbli edasimüüjad, tootjad, importijad ning disainerid. Oma mastaabilt on mess küll väiksem kui näiteks IMM või Interzum, millest on Tarmeko varem osa võtnud, kuid mitte kehvem oma asjalikkuses :) All võib näha pilti Tarmeko väljapanekust.


Tarmeko väljapanek Lahti mööblimessil, allikas: Tarmeko galerii

Ajavahemikus 17-22 aprill toimus Milanos Salone del Mobile mess. Sellel aastal toimus see üritus 57. korda ning 6 päeva jooksul oli külastajaid 435065 inimest 188 riigist. Võrreldes 2016. ja 2017. aastaga on külastajate arv kasvanud ligi 26%. 

Messi peamine teema oli jaotatud järgmistesse kategooriatesse: 
1) Classic: Tradition in the Future ehk väljapanekul keskenduti traditsioonidele, käsitööle ning oskustele teha mööblit ja disainielemente klassikalises stiilis;
2) Design ehk tooted, mis keskenduvad funktsionaalsusele, innovatsioonile ja on stiilsed;
3) xLux ehk osa, mis keskendus ajatule luksusele kaasaegses võtmes.


Salone del Mobile Milano ekspositsioon, allikas: https://www.salonemilano.it/en/manifestazioni/salone-internazionale-del-mobile.html

Juunis, täpsemalt 6.-8.06, toimus Design District mess Rotterdamis. Tegemist on parima sisekujunduse alase messiga Hollandis. Kolme päeva jooksul on võimalik näha 10000 ruutmeetril 200 parimat sisekujunduse brändi. Eksponentide seas võib näha lisaks mööblitootjatele või edasimüüjatele noori disainereid ja disaini ülikoolide esindajaid. Ürituse raames peeti ka mitmeid huvitavaid ja viimaste trendide alaseid loenguid.

Design District toimub alati mõnes ajaloolises hoones. Viimastel aastatel toimus mess Rotterdami sadamas, Van Nelle tehases või HEMbrugi alal (endine Hollandi kaitseministeeriumi hoone). Võib öelda, et Design Districti mess on muutunud üheks peamiseks messiks mööblidisaini valdkonnas Hollandis.


Design District mess Rotterdamis, allikas: Tarmeko galerii

Järgmine mess, millest võtab osa Tarmeko LPD oma väljapanekuga, toimub oktoobris Kölnis, Saksamaal. Orgatec on töökeskkonna disainile orienteeritud mess ning selle aastaseks teemaks on culture@work. Mess kestab ajavahemikus 23.-27.10.2018. Mis messil toimuma hakkab, milliste mudelitega sinna lähme jms, seda räägime juba lähemalt oktoobris!

Messidel käimine ja nendel ise osalemine on mööblitööstuses tegutsemises suur osa. Erinevate messide külastamine võimaldab käia paljudes vahvates ja miks ka mitte eksootilistes riikides. Siiski igapäevases müügitegevuses tuleb mitmete riikide külastamine kliendikohtumise raames tihedamini ette.

Enne puhkust avanes Tarmeko LPD-l külastada Hiinas oma edasimüüjat. Võiks arvata, et Hiina on riik, mille toodang ennekõike tuleb Euroopasse, mitte et nad sooviks ise osta mööblit sisse. "Made in China" on kõigile teada ja tuntud. Küll aga on näiteks Tarmeko LPD alates 2014. aastast tarninud sinna aeg-ajalt oma lastemööbli mudeleid ning ka sealsetel messidel osalemine pole ettevõttele võõras. Viimaste aastate mood on, et Hiina rikkam kontingent soovib osta Euroopas tehtud mööblit, mis on kvaliteetne. See on täielik vastand (vähemalt selline on üld-levinud arvamus) sellele, mida Hiinas tehakse. Siinkohal avaneski Tarmekol võimalus. All võib näha mõningaid illustreerivaid pilte ühe Tarmeko edasimüüja väljapanekust Hiinas.


Tarmeko lastemööbel: tool Tommy Londoni laminaadiga ja Ludo laud, allikas: Tarmeko galerii


Koostöös Regioga tehtud Tommy laud riikide lippude ja maailmakaardiga; Tommy toolid Londoni ja Puzzle laminaadiga, allikas: Tarmeko galerii

Eespool toodud edasimüüja on vaid üks mitmest huvitavast ja eksootilisest sihtkohast, kuhu oma toodangut müüme. Neid on veel, sh Singapur, Dubai ja paljud teised. Nüüd, pärast puhkust, on jälle energiat, et uusi ja põnevaid väljakutseid vastu võtta ja ehk leida veel uusi ja huvitavaid edasimüüjaid. Hoiame teid oma tegemistega kursis!

Kaunist päeva jätku!

Tarmeko Grupp

Kasutatud allikad:
1) https://www.salonemilano.it/en/manifestazioni/salone-internazionale-del-mobile.html
2) https://designdistrict.nl/en/
3) http://www.orgatec.com/ORGATEC/index-2.php