Kõik postitused

Bonded leather: mis ja milleks?

Bonded leather (otsetõlkes kombineeritud nahk) on uudne kattematerjal, mida mööblitootjad on aina rohkem kasutama hakanud.

Oled leidnud ennast olukorras, kus pead valima mitme kanga, naha või muu materjali vahel, millega lasta katta diivanid, tugitoolid jt. pehmemööbli esemed? Samuti vaevad pead selle pärast, et väga palju raha sellele kulutada ei taha, kuid toode peab olema kvaliteetne, kasutatav nii väiksete laste kui ka lemmikloomadega kodus.

Viimasel ajal on hakanud populaarsust koguma materjal, mis otsetõlkes tähendab kombineeritud nahka. Sellist terminit kasutatakse toodetud pehmemööbli materjali kohta (sh. loomanaha puhul). Valmistamiseks on kasutatud kihilise struktuuriga kiude, tselluloosi, mis on tehtud hakitud nahast, ja polüuretaanhaket, mis on pressitud kokku. Selle tulemusena on saavutatud nahalaadse tekstuuriga materjal.

Bonded Leather näidis, allikas: worldofleathers.com

Taoline tehnika on tänapäeval vägagi teretulnud, sest mööblitootmise käigus tekib palju nahajääke, mida ei ole võimalik enam kasutada. Need kogutakse kokku ning saadetakse spetsiaalsetesse tehastesse, mis töötlevad need materjalid kombineeritud nahaks. Kombineeritud nahka, mis on hästi kokku pandud, võib olla keeruline eristada naturaalsest loomanahast. Seda kõike lugedes võib tekkida küsimus, mis on siis kombineeritud naha eelis naturaalse naha ees? Järgnevalt oleme peamised kombineeritud naha eelised välja toonud:
  1. Soodne ja kuluefektiivne. On võimalik ära kasutada nahajääke ning tegemist on naturaalsest nahast soodsama materjaliga.
  2. Keskkonnasäästlik. Kasutades kombineeritud nahka, on võimalik säästa keskkonda, sest saab kasutada nahajääke, mis muidu oleks ära visatud. Samuti saab seeläbi piirata loomanahkade kasutamist, mis peaks olema positiivne uudis loomasõpradele!
  3. Naha mõõdud. Tulenevalt sellest, et nahajäägid segatakse kokku ühtlaseks nahalaadse struktuuriga kattematerjaliks, on võimalik määrata ka naha tüki mõõte. Naturaalsete nahkade puhul on alati suureks probleemiks see, et nahad tulevad eri mõõtude ja struktuuriga, sest loomad on suuruselt/kujult erinevad. Kombineeritud naha puhul seda probleemi pole.
  4. Struktuur sarnaneb naturaalsele nahale.  Kombineeritud nahk näeb välja ja on katsudes väga sarnane naturaalsele nahale.
  5. Lihtne puhastada. Toodet on lihtne puhastada, sest materjal on paremini vastupidav plekkidele ja loomakarvadele.
  6. Materjali järjepidevus. Ei esine looduslikke erisusi (nagu seda on näha tihti naturaalse naha puhul) ning on lihtne tellida erinevas suuruses partiisid.
Mõistagi on sellel materjalid ka omad negatiivsed omadused, kuid kombineeritud naha tarnijate hinnangul muutub selle materjali kvaliteet järjest paremaks. Siiski peaks eespool nimetatud aspektid, mis teevad kombineeritud naha paremaks võrreldes naturaalse nahaga, andma märku sellest, et tegemist on perspektiivika materjaliga!

Leiame Tarmekos, et on oluline pakkuda tarbijatele erinevaid ja põnevaid võimalusi, milline võiks mööbel olla. Seepärast oleme selle materjali ka oma valikusse lisanud. Mäletate meie lamamistoole Zürich ja Spider? Nüüdsest pakume neid tooteid ka kombineeritud nahaga.

Väike meeldetuletus: Zürich ja Spider on Tarmeko Nordic kollektsiooni kuuluvad tooted.  Peamiselt pakume neid toole naturaalse lambanaha, naha ja kangaga, kuid soovisime valikut suurendada. Hetkel on kombineeritud naha valikus must toon. Lähiajal planeerime valikut suurendada.

Zürich tugitool ja järi musta Bonded Leatheriga, allikas: Tarmeko galerii

Kui Zürich või Spider komplekt pakub huvi, siis kirjuta meile päring aadressil sales@tarmeko.ee. Vastame esimesel võimalusel!

Parimat
Tarmeko LPD tiim