THOMAS LEERBERG

"Hea disain võib olla raamistik saavutamaks ideaalset inimelu"

Lugupidamine inimeste, kasutatavate materjalide ja olemasoleva pärandi vastu on tuntud Taani disaineri Thomas Leerbergi jaoks kõige olulisemad väärtused.

Läbi kaasaegsete mööblidisaini tehnikate kannab Leerberg edasi Taani disainerite traditsioone, et sobituda kaasaegsesse maailma.

Alates 1996. aastast, kui Leerberg rajas oma ettevõtte, on ta töötanud rohkem kui 300 projekti juures, koostöös juhtivate ettevõtetega Hiinas, Hong Kongis, Singapuris, Hollandis, Türgis, USA-s, Malaisias, Eestis ja Taanis.

Thomas Leerberg on sündinud Taanis ning on omandanud arhitekti hariduse Taanis ning USA-s Los Angeleses.

Ta on võitnud mitmeid nimekaid disainiauhindu.

KADRI KADALIPP


Kadri Kadalipp on noor eesti disainer.

Alates 2014.aastast tegutseb ta graafilise disainerina enda ettevõttes OÜ Nutidisain.

Ta on osalenud oma töödega nii Eesti sisestel ühisnäitustel-ja messidel: disainiöö, sisustusmess Interjöör, TKK näitused Nooruse galeriis, kui ka välismaal: Stockholmi mööblimess, Helsinki Metropolia Rakenduskõrgkool, Tent London jne. Tarmeko LPD toode nagi Juss on Kadri poolt disainitud.

Kadri Kadalipp on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli mööblidisaini erialal ning täiendanud ennast Eesti Kunstiakadeemias tootedisaini eriala magistriõpingute käigus.

ELMET TREIER

Kuigi mööbli valmistamine oli mööblidisainer Elmet Treierile kõigest amet, kasvas sellest erakordne ja võluv kirg tootedisaini vastu. Õppides läbi innovaatiliste asjade arendamise ning laiahaardelise iseseisva töö, on Elmet loonud eksklusiivseid ja erilisi tooteid ja aksessuaare.

Elmet on pühendunud kaasaegsele disainile ning ta valmistab mööblit ja parketti ning ka moedisaini. Lisaks on ta lõpetanud tööstusdisaini eriala ning on omandanud kogemusi nii Hollandis kui ka Rootsis, luues lahendusi puitkonstruktsioonidele.

Hetkel töötab Elmet koos Tarmeko LPD-ga. Tegemist on nii multidistsiplinaarse inimesega, et vahel on keeruline öelda, kas ta on disainer või leiutaja.

HENRIK SCHULZ
Henrik Schulz on disainer ning arhitekt, kes tegutseb Gotheburgis Rootsis. Peamiselt disainib ta tooteid mitmetele Skandinaavia brändidele nagu Horreds, AteljéLyktan, Skandiform, Keystone ja Sagaform.

Lisaks toodete disainimisele tegeleb Schulz nii ruumide kui ka messibokside sisekujundusega ning elamuprojektidega.

Henrik Schulzi töid saab näha siin: http://henrikschulz.se/


MAIT RÄTSEPMait Rätsep peab disaini puhul tähtsaks eelkõige praktilisust. Toodete kujundamisel lähtub ta eelkõige kasutatavale materjalile spetsiifilistest omadustest. Igal materjalil on omad eelised, otstarve ja meeleolu. Kõige enam meeldib talle töötada puiduga, mis materjalina pakub lõpmatult palju võimalusi hea disaini loomiseks. Tarmeko LPD jaoks disainis Mait nagi Kuusk.

Mait on disainiga tegelenud juba 10 aastat. Lisaks mööbli ja tootearendusele tegeleb ta ka graafilise disainiga.